Aktualności
PGE i Ørsted podpisały kolejną umowę na produkcję i dostawę dodatkowych konstrukcji stalowych dla fundamentów (tzw. secondary steel) morskiej farmy wiatrowej Baltica 2. Produkcja elementów odbędzie się na Pomorzu.
PGE i Ørsted podpisały umowę na produkcję i dostawę kolejnej części dodatkowych konstrukcji stalowych dla fundamentów (tzw. secondary steel) morskiej farmy wiatrowej Baltica 2. Produkcja tych elementów będzie realizowana w Polsce.
PGE Baltica podpisała umowę na prace związane z badaniem dna Bałtyku pod kątem występowania niewybuchów oraz płytkiego gazu dla projektu Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica 9. Badania przeprowadzi konsorcjum firm: pomiarowo-badawczej firmy Geo Ingenieurservice Polska Sp. z o.o. z Gdyni oraz Baltic Diving Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Rumi jako operatora floty.
Przedstawiciele PGE Baltica i Ørsted, w tym specjaliści od spraw portowych, zapoznali się z postępami prac przy budowie terminalu, który posłuży do instalacji turbin morskiej farmy wiatrowej Baltica 2. Przedstawiciele Istrana, spółki realizującej projekt T5, oraz Baltic Hub, w otoczeniu którego powstaje nowy terminal, opowiedzieli o trwających pracach oraz roli standardów QHSE podczas budowy.
Spółka z siedzibą w Rudzie Śląskiej będzie odpowiedzialna za nadzór inwestorski dla projektu PGE i Ørsted.
Ostrzegamy przed oszustami, którzy podszywają się pod PGE Baltica i inne znane instytucje, oferując fałszywe inwestycje. Na popularnych portalach społecznościowych pojawiły się reklamy o treści ,,Klub Inwestora Baltica 2…’’ – to oszustwo! Prosimy o zachowanie czujności - weryfikowanie źródła przed podaniem swoich danych i zwrócenie szczególnej uwagi na grafiki wykorzystujące wizerunek znanych firm i osób.
PGE Baltica podpisała umowę z Geofizyką Toruń S.A. na przeprowadzenie badań geofizycznych, obejmujących wykonanie sejsmiki refleksyjnej wysokiej rozdzielczości z jednoczesnym pomiarem batymetrycznym dla projektu Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica 9. Badania te pozwolą na wstępną analizę potencjału badanego obszaru. To niezbędne działania w procesie przygotowania tego projektu do udziału w aukcji i następnie budowy elektrowni na morzu.
PGE i Ørsted wspólnie realizują projekt Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica 2. W związku z planowaną budową na morzu oraz toczącymi się już pracami na lądzie zorganizowano cykl spotkań informacyjnych ze społecznościami rybackimi, podczas których przedstawiono zasady przejściowego systemu rekompensat oraz aktualny harmonogram prac budowlanych.
PGE Baltica, spółka należąca do Grupy PGE, podpisała umowę z Korporacją Budowlaną DORACO na budowę bazy operacyjno-serwisowej w Ustce. Nowoczesny obiekt będzie kluczowym zapleczem dla obsługi morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na wiosnę tego roku.
PGE i Ørsted wspólnie realizują projekt Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica 2. W związku z planowaną budową na morzu oraz toczącymi się już pracami na lądzie zorganizowano spotkania informacyjne dla mieszkańców Władysławowa, Łeby, Kopalina i Ustki, które odbyły się w dniach 4-7 marca br. W wydarzeniach wzięło udział ponad 90 osób. Przedstawiciele PGE i Orsted rozmawiali także z lokalnymi władzami.