PGE Baltica organizuje Suppliers Day PGE Baltica dla potencjalnych kontrahentów

08.12.2020

14 grudnia 2020 br. o 13:00 odbędą się warsztaty informacyjne dla zainteresowanych współpracą dostawców produktów i usług dla PGE Baltica oraz spółek projektowych – Elektrowni Wiatrowych Baltica 3, Baltica 2 i Baltica 1. Wydarzenie odbędzie się w formie transmisji online.

Morskie farmy wiatrowe to ważny dla Polski projekt energetyczny i gospodarczy. Nowa strategia Grupy PGE podkreśla rolę morskiej energetyki wiatrowej w dochodzeniu do celu neutralności klimatycznej Grupy PGE w 2050 roku. Łańcuch dostaw inwestycji energetycznych na morzu może stać się polską specjalizacją eksportową. Obecnie większość polskich firm z branży offshore, którzy już teraz są światowej klasy producentami komponentów do realizacji tego typu inwestycji, zajmuje się tylko eksportem. Skala ich działalności mogłaby być zdecydowanie większa, gdyby powstał rynek krajowy. PGE chce wykorzystać ten potencjał do realizacji Programu Morskich Farm Wiatrowych PGE, który będzie realizowany z jak najistotniejszym udziałem polskich wykonawców.

Głównym celem spotkania pod nazwą Suppliers Day będzie przedstawienie potencjalnym kontrahentom kluczowych planów inwestycyjnych Grupy Kapitałowej PGE w obszarze morskiej energetyki wiatrowej oraz omówienie procedur związanych z postępowaniami zakupowymi. Organizatorem wydarzenia jest PGE Baltica.

Spotkanie odbędzie się w formie transmisji wideo, w ramach której przedstawiciele PGE Baltica omówią prezentację oraz odpowiedzą na pytania uczestników zadawane poprzez czat online. Wydarzenie zostanie poprowadzone zarówno po polsku jak i po angielsku.

Udział w nim wymaga wcześniejszej rejestracji za pomocą formularza online. Zgłoszenia przyjmowane będą do 11 grudnia 2022 do 12:00.

Więcej szczegółów dotyczących wydarzenia dostępnych jest w zakładce Suppliers Day PGE Baltica.