• PGE Baltica rozpoczyna badania środowiskowe dla projektu Baltica 1

  16.09.2022

  PGE Baltica, spółka z Grupy PGE, przystąpiła do etapu przeprowadzenia badań środowiskowych dla projektu  Baltica 1 – morskiej farmy wiatrowej zlokalizowanej ok. 80 km od brzegu Bałtyku. Badania przeprowadzi konsorcjum Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i firmy MEWO S.A. specjalizującej się w pomiarach podmorskich.

  baltica-1-badania-srodowiskowe.png
 • PGE Baltica poszerzy współpracę z Politechniką Gdańską

  08.09.2022

  PGE Baltica, spółka odpowiedzialna za realizację Programu Offshore Grupy PGE, będzie partnerem VI edycji Studiów Podyplomowych Morska Energetyka Wiatrowa prowadzonych na Politechnice Gdańskiej. List intencyjny podpisany z władzami uczelni otwiera też drogę do innych, kolejnych form współpracy, z których skorzysta tworzone przez PGE Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Wiatrowej.

   

  od-lewej-m-witonski-prezes-zarzadu-ptmew-prof-k-wilde-rektor-politechniki-gdanskiej-d-locinski-prezes-zarzadu-pge-baltica.jpg
 • Ørsted i PGE wybrały wykonawcę projektu budowlanego Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica

  23.08.2022

  Polska spółka duńskiej grupy doradczo-inżynieryjno-projektowej Ramboll wspólnie z polskim biurem projektowym Projmors przygotuje projekt budowlany dla obu etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica, czyli Baltica 2 i Baltica 3, którą wspólnie realizują Ørsted i Grupa PGE. Wykonawca odpowiadać będzie także za przygotowanie dokumentacjii uzyskanie pozwolenia na budowę dla części morskiej projektu MFW Baltica.

 • Zarząd PGE Baltica wybrany na kolejną kadencję

  29.06.2022

  W związku z upływem kadencji Zarządu PGE Baltica Sp. z o.o. Rada Nadzorcza PGE Baltica w wyniku postępowania kwalifikacyjnego powołała z dniem 29 czerwca 2022 roku na IV wspólną kadencję Zarząd Spółki w składzie:

  Dariusz Lociński - powierzając mu funkcję Prezesa Zarządu,

  Grzegorz Wysocki - powierzając mu funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych,

  Piotr Dziubałtowski - powierzając mu funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Operacyjnych.

 • Polski windsurfing pod żaglami PGE Baltica

  15.06.2022

  PGE Baltica, spółka realizująca program budowy morskich farm wiatrowych w Grupie PGE, została Sponsorem Głównym Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu. To kolejna dyscyplina sportowa związana z wodą i wiatrem, w którą zaangażowała się Grupa PGE.

gkpge_baltica_site